Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies. Vďaka ním vieme zaistiť ľahšie používanie našich stránok. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Home

Search Our Site

Vážení občania, prajem vám príjemné popoludnie vypočujte si aktuálne oznamy: 

Pozývame Vás na Roztancovaný folklórny sprievod, ktorý pôjde v nedeľu 20.septembra 2020 o  14.00 hod. od železničnej zastávky vo Valalikoch po KD Valaliky. V programe vystúpia folklórne skupiny Kadlubek a Kadlubček, ženská spevácka skupina Paradne nevesti, Dychová hudba Valaliky a ich hostia.O 15.00 hod. sa na dopravnom ihrisku za Zdravotným strediskom sa uskutoční slávnostné uvedenie  do života knihy Tisíc slov abovského nárečia - Nárečový slovník z obce Valaliky autora Ing. Milana Tótha. 

V týždni od 21. do 25. septembra 2020 budeme zbierať nadrozmerný spáliteľný odpad, čiže starý nábytok.koberce atď.  Domácnosť, ktorá má záujem o zber odpadu nahlási a dohodne si termín zberu na tel. č. 0903 721 158, 055 6999824 alebo osobne v prevádzkarni na Kostolnej ulici. V dohodnutom termíne vyložte odpad za svoju bránu, uviažte psa a odpad vám  odvezieme priamo z dvora. 

Pozývame vás na 28. ročník  Festivalu starého umenia a histórie Abova, v rámci ktorého sa v piatok 18.9.2020 uskutoční Čaj o piatej v kaštieli Forgáčovcov v Nižnej Kamenici. Príďte si vychutnať šálku dobrého čaju  v príjemnej atmosfére hudby a spevu. Kultúrny večer sa ukončí ohňovou šou. V nedeľu 20.9.2020 v románsko - gotickom kostole vo Svinici od 13.00 hod. na návštevníkov čakajú šermiari so svojou stredovekou dedinou, ochutnávkou dobových jedál, drevený kolotoč, kováč s vyhňou, pre deti sú pripravené hry i tvorivé dielne. Tento rok bude súčasťou festivalu aj ekumenická bohoslužba, ktorá sa začne o 14.00. Podujatie vyvrcholí o 15.00 koncertom vážnej dobovej hudby. 

Vstup na podujatia je voľný, za dodržania bezpečnostných nariadení v súvislosti s koronavírusom.

Podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.   

 

 

V okrese Košice-okolie je potvrdený Africký mor ošípaných u diviačej zveri aj v domácom chove ošípaných. Regionálna veterinárna a potravinová správa Košice-okolie preto odporúča, aby chovatelia ošípaných vykonali čo najskôr domácu zabijačku ošípaných bez ohľadu na vek a hmotnosť. Produkty z nej môžu použiť len pre vlastnú spotrebu a nemôžu ich distribuovať mimo svoju obec! Domáca zabíjačka sa musí oznámiť minimálne jeden pracovný deň vopred na t.č. 055/6222267 klapka 109, 107.Chovatelia, ktorí si ponechajú ošípané, sú povinní mať ich zaregistrované, aj keď chovajú len jeden kus pre vlastnú spotrebu. Registrácia sa vykonáva na Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe Košice-okolie, Kukučínova 24, Košice. Uvedené sa odporúča ako preventívne opatrenie na zabránenie ďalšieho šírenia ochorenia v okrese.

 

Košiciach na Magnezitárskej ulici 2/C funguje odberové pracovisko, kde sa môžete dať otestovať na ochorenie COVID-19. Ide o jednoduché a bezpečné vyšetrenie, ktoré trvá pár sekúnd. Pozostáva z výteru z hrdla a nosa. Vzorku odoberá zdravotník priamo z auta, ktorým sa záujemca dovezie na vyšetrenie. Najneskôr do 48 hodín testovaný človek dostane SMS, respektíve e-mail s výsledkom vyšetrenia. Všetky podrobné informácie vrátane pokynov pred odberom a ceny vyšetrenia sú dostupné na webovej stránke www.medirex.sk.  

Členovia miestnej občianskej poriadkovej služby upozorňujú obyvateľov obce nato, že v poslednom období vo zvýšenej miere pribúdajú krádeže pri rodinných domoch. Odcudzené bolo šatstvo, koberce, bicykle a iné veci. Vyzývame Vás preto, aby ste si chránili svoj majetok, a to najmä zatváraním plotových brán už v podvečerných hodinách a nevpúšťaním cudzích osôb na svoj pozemok. V prípade potreby sa môžete obrátiť na členov hliadky na telefónnych číslach: 0950 838 962 alebo 0950 838 961.

 Žiadame obyvateľov obce, aby nenechávali po uliciach pobehovať svojich psov, aby si ich zabezpečili na vlastných pozemkoch. Buďte ohľaduplní k svoji susedom.

Mäsovýroba Erik príde v piatok čiže zajtra  o 8 hodine predávať čerstvé mäso a mäsové výrobky v akciových  cenách. Auto bude pristavené na parkovisku pri obecnom úrade - zajtra od 8 do 10. hodiny, potom sa presunie na parkovisko pri potravinách u Jakaba.  

 Mäsovýroba Erik príde v piatok čiže zajtra  o 8 hodine predávať čerstvé mäso a mäsové výrobky v akciových  cenách. Auto bude pristavené na parkovisku pri obecnom úrade - zajtra od 8 do 10. hodiny, potom sa presunie na parkovisko pri potravinách u Jakaba.

 

Práca v Európe

eures

slovensko.sk

slovensko sk2

Valalické noviny

valalicke novinky

Formuláre

formular

Partnerské obce

dedina

Obecný úrad

Obec Valaliky
Poľná 8
044 13

logo