Beseda s Petrou Nagyovou-Džerengovou

Font

     Týždeň slovenských knižníc je pre našich spisovateľov jeden z najrušnejších v roku. O to viac ma potešilo, že si na čitateľov Obecnej knižnice Valaliky  na jeho sklonku našla čas - úspešná slovenská spisovateľka Petra Nagyová-Džerengová. Pricestovala k nám až z Bratislavy, kde od svojich 18-tich rokov žije, pracuje a vychováva svoje štyri deti. Vyštudovala obchodnú fakultu na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Pracovala ako letuška, redaktorka, moderátorka, scenáristka.... V minulom volebnom období bola viceprimátorkou Bratislavy a okrem iného mala takmer štyri roky vlastný stĺpček v novinách. Napísala sedem románov pre dospelých a tri knihy pre deti. Prvá jej kniha uzrela svetlo sveta 3.marca 2005 v deň jej 33 narodenín a najnovšia kniha "Manželky a tie druhé" v tomto mesiaci.   

Pani Petra si svojou otvorenosťou a spontánnosťou získala srdcia návštevníkov, ktorí  do posledného miestečka naplnili knižnicu. Dozvedeli sme sa  čo - to o jej literárnych začiatkoch i súčasnosti, čo ju inšpiruje k tvorbe, kto ju motivuje atď. A jej recept na to ako zosúladiť starostlivosť o veľkú rodinu a písanie. Ako hovorí pani Petra „ Nepozerám televíziu, málo spím (stačí jej 5 hodín spánku) a každú voľnú chvíľu športujem“. Momentálne píše, je spolumajiteľkou knižného vydavateľstva a stará sa o rodinu.

     Vo veľmi príjemnej atmosfére nám ubehla hodinka ani sme nevedeli ako. Na záver nemohla chýbať prezentácia novej knihy a autogramiáda.  Stretnutie s Petrou Nagyovou-Džerengovou bolo dôstojnou bodkou za podujatiami v našej knižnici, ktoré sme organizovali v rámci projektu Kniha znovu objavený svet poznania, ktorý podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

text:Martina Matiová

foto: Dušan Kmec

  Nova kniha -Petra Nagyova Dzerengova- Manzelky a tie druhe  

Anglická verzia

Meniny

Včera : Kornélia
Dnes : Slávka
Zajtra : Judita
Pozajtra : Dagmara

Aktuálny čas

Kalendár

◄◄
►►
december 2017
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
5
7
8
10
12
14
15
17
19
21
22
24
25
26
28
29
30
31

Voľby 2017

volby 2017