Veľká noc a oslava kraslíc

Font

Po prvých lúčoch slnka sa príroda prebudila a sfarbila do pestrých farieb rozkvitnutých kvetov. Podobný pohľad sa naskytol aj návštevníkom predveľkonočného podujatia Valalické maľované vajíčko. 9. apríla sa poobede konala v kultúrnom dome výstava kraslíc a veľkonočných dekorácií. S radosťou môžeme povedať, že veľké množstvo návštevníkov je výsledkom už niekoľkoročného snaženia obce Valaliky - ukázať čo v nás je. Návštevníci si mohli prezrieť krásne jarné a veľkonočné výtvory z rúk žiakov našich škôl – materskej, základnej i umeleckej. Nechýbali ani práce šikovných remeselníkov pani Leškovej, Takáčovej, Mikuľákovej, Hricišinovej, Kacvinského, Belanovej, Benedika, ako aj z rúk členov klubu seniorov.

 

Ani tento rok sme nevynechali tvorivé dielne, ktoré mali pod kontrolou vystavujúci lektori, ako aj pani Belanová z Ďurkova. Predovšetkým deti si prišli na svoje, keď sa priučili rôznych technikám zdobenia kraslíc. Napríklad patchwork, servítkovanie, olepovanie, voskovanie, vyvŕtavanie, krupicová technika,... K dotvoreniu jarnej atmosféry prispeli aj členovia klubu chovateľov, ktorí opäť zorganizovali súťaž o najkrajšie vajíčko. Víťazom Expozície veľkých plemien sa stala Bielefeldka rodovo sfarbená chovateľa Tomáša Hájika z Čane a  víťazom Expozície malých plemien sa stala Zdrobnená Velsumka jarabičia - chovateľa  Jaroslav Baču z Geče.

Veríme, že aj v budúcom roku sa podarí zorganizovať Valalické maľované vajíčko a že nájdu odvahu aj ďalší vystavovatelia, aby sme spoločne mohli obdivovať krásu šikovných rúk a tvorivých nápadov.

Mgr. Pavol Kacvinský

foto: Dušan Kmec 

                

Anglická verzia

Meniny

Včera : Zora
Dnes : Miloš
Zajtra : Timotej
Pozajtra : Gejza

Aktuálny čas

Kalendár

Voľby 2017

volby 2017