Návšteva Prešova a kaštieľa v Budimíre, Letná opekačka

Font

     Kaštieľ v Budimíre privítal členov klubu svojou dávnou históriou. V jeho priestoroch je zriadené múzeum, ktorého výstavy sú zamerané na dejiny techniky a dejiny umenia. 

     Mestská časť Prešova - Solivar bola ďalšou zastávkou pre našich rozcestovaných seniorov. Oboznámila sa s výrobou a ťažbou soli za dávnych čias. Tento komplex patrí medzi vyhľadávané technické pamiatky na Slovensku. V neďalekom Prešove hravo zvládli jednotlivé zastavenia na Kalvárii. 

Opekačka je pre členov klubu spestrením letnej činnosti. Bolo tomu tak aj v mesiaci august. Zorganizovali si v priestoroch obecného úradu stretnutie "pri ohníčku". Bolo trochu netradičné, slávnostnejšie. Vo svojom kruhu mali troch jubilantov. Jána Sabola. Martu Majorošovú a Mária Buzogovú. Oslavovali svoje okrúhle narodeniny. Zablahoželať im prišiel aj pán starosta Ing. Štefan Petrík, ktorý veľmi rád a často chodí medzi seniorov. Nechýbala ani muzika. Na želanie neúnavne vyhrával na harmonike pán Ing. Milan Tóth, ktorý je vždy a všade ochotný zahrať. Nálada bola výborná. Každý si našiel tú svoju melódiu. Určite si takéto posedenie zorganizujú naši skôr narodení ešte veľakrát. 

Text: Eva Výrostková 

Photo: Zuzana Roková

Anglická verzia

Meniny

Včera : Elvíra
Dnes : Cecília
Zajtra : Klement
Pozajtra : Emília

Aktuálny čas

Kalendár

◄◄
►►
november 2017
pon uto str štv pia sob ned
26
28
30

Voľby 2017

volby 2017