Ihrisko pre matky s deťmi "Detský svet"

Font

Projekt ihriska pre matky s deťmi vznikol v roku 2005. Vypracoval ho Ing. arch. Martin Drahovský a Ing. Mária Škumaničová. Pozemok prenajala rísmko - katolícka cirkev. Ihrisko je financované spoločnosťou U.S. STEEL Košice, s.r.o.. Všetky stavebné práce realizovali pracovníci Obecného úradu. Drevené „hračky“ sú riadne certifikované a osadené podľa noriem tak, aby boli pre deti maximálne bezpečné. Väčšina osadených hračiek je z agátového dreva a má dlhú životnosť.

 

Ihrisko skrášľujú aj drevené zvieratá, ktoré vytvoril Ladislav Staňo so synom. V zadnej časti ihriska je umiestnených osem mini golfových jamiek, samozrejme certifikovaných. V budúcnosti by sme chceli ihrisko prepojiť s budovou bývalej pošty, kde plánujeme vybudovať okrem komunitného centra pre dôchodcov a mládež aj materské centrum.


Ihrisko je svojou veľkosťou, technickým vyhotovením ako aj umiestnením určené pre deti vo veku do osem rokov v sprievode rodičov.Nemá to byť len miesto pre hranie detí, ale zároveň to má byť priestor pre stretávanie sa mladých rodín, kde by mohli spolu komunikovať a lepšie sa spoznávať.

Vstup na ihrisko je možný iba s preukazom, ktorý vydáva Obecný úrad Valaliky. O vydanie preukazu môžete požiadať v obecnej knižnici. Podmienkou je, aby žiadateľ mal uhradené všetky záväzky voči obci.


Prevádzková doba od 3.4.2017 do 30.6.2017

 

Pondelok - Sobota:

10.00 hod - 17.00 hod

Nedeľa: 13.00 hod - 17.00 hod.

Mimo určené hodiny sa ihrisko uzamyká.

Anglická verzia

Meniny

Včera : Elvíra
Dnes : Cecília
Zajtra : Klement
Pozajtra : Emília

Aktuálny čas

Kalendár

◄◄
►►
november 2017
pon uto str štv pia sob ned
26
28
30

Voľby 2017

volby 2017