Pohár plný prekvapení

Font

Pohár starostu obce Valaliky v hokeji má za sebou ďalší úspešný ročník. Do pamäti hráčov aj fanúšikov sa zapísal viacerými nečakanými prekvapeniami. Potvrdilo sa , že v športe nič nie je isté kým súboj nie je ukončený.

Pred semifinalovými zápasmi všetci predpokladali postup minuloročných finalistov. Bernatovce proti Košťanom úlohu favorita potvrdili a s prehľadom  zvíťazili vysoko 9:1 . Pred stretnutím Buzíc a Všechsvätých väčšina predpokladala istú výhru " skorovíťaza" túžiaceho napraviť si reputáciu po minuloročnom  zbabranom  závere, keď pohár víťaza mali už vo svojej hrsti.

Proti týmto názorom sa  postavili  ich súperi zo  Všechsvätých.  Tí dali  do hry rozum a srdce. Zaslúžene si preto vybojovali v riadnom hracom čase nerozhodný výsledok 2:2. Jediný úspešný  realizátor samostatných nájazdov Marián Tomčo posunul  " Micent" do finále.

Súboj o 3.miesto s prehľadom  zvládli Buzice. Už v 14.minúte vyhrávali 3:0 po góloch Stančíka, Ľuba Papcúna a Františka Sedláka. Košťanci síce znížili  na rozdiel dvoch gólov. Na viac sa však už nezmohli. Zaslúžené víťazstvo Buzíc  potvrdil  svojim druhým streleckým úspechom na  4:1 Stančík.

Zápas o 1.miesto  priniesol  veľkú drámu , podobnú  minuloročnému finále. Bernátovce začali stretnutie vo veľkom štýle. V 6.minúte vyhrávali  gólmi Františka Papcúna a Dušana Gillu ml. 2:0 a na ľade pôsobili  dojmom suveréna. Hokejisti Všechsvätých sa nedali zlomiť nepriaznivým  vývinom zápasu. Zlepšili  svoju  obranu a z nej vyrážali  do nebezpečných protiútokov. Brankár Peter, nie svätý, ale Ing. Petrilák zamkol bránu  a úspešne čelil nájazdom súperov. Tí  ho už  nedokázali prekonať aj keď naňho  útočili  v dvojici ba aj v trojici. Jeho výkon  spôsobil, že hráči Bernátoviec strácali  sebadôveru. Obetavosť podceňovaných hráčov Všechsvätých  začala prinášať ovocie. Najprv ich najlepší útočník Marián Tomčo  trafil žrď a o niekoľko  sekúnd vsietil  na 1:2. Keď Törők o 2 minúty vyrovnal na 2:2 všetko začalo  znovu. Na začiatku druhého polčasu  Cehlár svojim gólom na 3:2 dostal  Všechsvätých do vedenia. Tento gól sa ukázal aj víťazným. Bernátovce pokračovali v snahe o zvrátenie výsledku , ale neúspešne. Víťazom finále i celého turnaja sa stalo zaslúžene mužstvo Všechsvätých.

Nikto vtedy netušil, aká dráma sa na štadióne odohrá v nedeľu.  Zdravotné problémy boli badateľné aj počas nášho turnaja. Hráči sa sťažovali na problémy s dychom, pokleslo  tempo hry. Problémy som pocítil aj ja, myslel som si, že sú z  únavy a chladu.......

Fakty: Bernátovce - Košťany,  9:1

Všechsvätých - Buzice  2:2   samostatné nájazdy 1:0   -   3:2

Buzice - Košťany        4:1

Všechsvätých - Bernátovce  3:2

Poradie: 1.Všeschsvätých