Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies. Vďaka ním vieme zaistiť ľahšie používanie našich stránok. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Knižnica

Search Our Site

Poľná 8, 044 13  Valaliky

telefón: 055/2028952

email: kniznica@valaliky.sk

Knižnica je otvorená: 

pondelok:12.30 – 15.30 hod.

streda: 7.30-12.00 12.30 – 17.30 hod.

štvrtok: 7.30 – 12.00 12.30 - 15.30 hod.

 

zápisné dospelí:             2,00 €

zápisné deti:                   1,00 €

prvá upomienka:            2,00 € 

druhá upomienka:          3,00 €

tretia upomienka:            4,00 €

čitateľský preukaz:       1,00 €

medziknižničná výpožičná služba (MVS) - poštovné podľa aktuálneho cenníka Slovenskej pošty

 

   dobsinskeho rozpravky pre najmensich 020Prvý májový štvrtok sa opäť medzi policami plnými kníh, ale i vo veľkej sále KD Valaliky ozýval radostný smiech. Škôlkari z Valalík i z Geče sa vybrali do Obecnej knižnice Za Dobšinským do rozprávky, kde pokračoval dvanásty ročník Týždňa ľudovej rozprávky. 

za Dobsinskym do rozpravky 019Za Dobšinským do rozprávky sa vybrali prváci a druháci našej základnej školy. Posledný marcový utorok sa medzi policami plnými kníh ozýval detský smiech a rozprávky, ktoré deťom prezentovali predstaviteľky najstaršej generácie. 

Logo Kniznica m

Pozývame Vás na Burzu kníh. Knihy sú vystavené vo vestibulu KD Valaliky a zaplatiť ich môžete za symbolickú cenu 0,20 eur/ kus v čase stránkových hodín v knižnici, alebo na oddelení daní a poplatkov.

Dobsinsky ukrajinskym detom 010

Obec sa už skoro mesiac stará o 26 utečencov pred vojnou na Ukrajine, z nich je dvanásť detí. Poskytli sme im ubytovanie, stravu, lekársku prehliadku, sociálne i školské zabezpečenie. Pomáhame im s začlenením sa do pracovného procesu atď. Ale snažíme sa k nim byť hlavne ľudskí. Minulý týždeň bol v Obecnej knižnici rozprávkový, deti zabávali rozprávky Pavla Dobšinského.

citatelka s novymi knihami

Vďaka uvoľňovaní opatrení, ktoré boli zavedené proti šíreniu koronavírusu, sa po niekoľkých týždňoch otvorila Obecná  knižnica Valaliky. Na čitateľov čakalo prekvapenie - kolekcia nových kníh, zakúpených z dotácie Fondu na podporu umenia. Vďaka dotácii pribudlo do políc našej knižnice 184  publikácii v hodnote 2000 € . 

Práca v Európe

eures

slovensko.sk

slovensko sk2

Valalické noviny

valalicke novinky

Formuláre

formular

Partnerské obce

dedina

logo