Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies. Vďaka ním vieme zaistiť ľahšie používanie našich stránok. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Klub seniorov

Search Our Site33 clenovia vyboruKlub seniorov Valaliky bol založený 28. decembra 2006. Počet členov na začiatku činnosti  bol 56. V roku 2018 má náš klub už 84 členov. Činnosť riadi výbor, ktorého členovia boli zvolení hneď pri 1. stretnutí. Pracujú v ňom Mgr. Mária Ondrušková, Jolana Takáčová, Eva Vyrostková, Marta Bakšiová, Zuzana Roková, Ján Domanič a Margita Papcúnová. Klub sídli v budove na Hlavnej ulici (za ZŠ Valaliky). Jeho členovia sa stretávajú raz mesačne. Činnosť je zameraná na vzdelávanie formou prednášok, tvorivé dielne, šport, návštevy divadelných predstavení, poznávacích zájazdov....

6Na to, aby si členovia Klubu seniorov vo Valalikoch pozreli túto vzácnu historickú pamiatku, nemuseli cestovať až do Francúzska. Navštívili Vysoké Tatry, Hrebienok, kde sa každoročne stretávajú naši a zhraniční umelci v Ľadovom dóme, aby tu vytvárali rôzne umelecké diela. V tomto roku vybudovali z ľadu a snehu kópiu západnej fasády katedrály Notre-Dame s troma hlavnými vchodmi, nad ktorými sa týčia veže, slúžiace ako zvonice.

33

Seniori sa už tradične schádzali pred Vianocami v Kultúrnom dome vo Valalikoch. No, nastala situácia, kedy sa jeho priestory renovovali, a tak sa stretli až po novom roku. Aj napriek zmenenému termínu prišli všetci. Posedenie sa nieslo v slávnostnom duchu, nakoľko boli medzi nami jubilanti p. Takáčová, p. Šándorová, p. Mikuľák a p. Čigáš, ktorí spolu s priateľmi oslavovali svoje okrúhle narodeniny.

IMG 20190825 163936Valalickí seniori sa Vám chcú pochváliť ďalším vydareným zájazdom po Slovensku. Návrh Ing. Milana Tótha na kraj pri Lučenci dokonale vyšiel. Prvý zámok vo Vigľaši prekvapil svojou veľkosťou, upraveným nádvorím a peknou rekonštrukciou. Je až neuveriteľné ako krásne môže vyzerať vďaka rekonštrukcii bývalá ruina. Dnes sa vo Vigľašskom zámku môžete aj ubytovať. Objekt zámku je zapísaný v zozname

35

Prvý októbrový víkend sa niesol v znamení upevňovania priateľstiev.  V Košťanoch nad Turcom sa  totiž uskutočnilo už IX. Medzinárodné stretnutie Košťancov, na ktorom sa stretli zástupcovia jednotlivých inštitúcii z družobných obcí Valaliky, Košťany nad Turcom a českého  mesta Košťany.Po vzájomnom uvítaní a spoločnom obede, nasledovala návšteva klubu seniorov, kde nás milo privítali s vlastnou pesničkou a pohostením. Po vzájomnej výmene skúsenosti s činnosťou klubov, sme sa presunuli na prehliadku obce (kde sme si aj pod holým nebom zacvičili). 

12S príchodom leta sa začali  naše obľúbené potulky po Slovensku. Tentoraz sme sa vybrali až na hrad v Oravskom podzámku. Vo farnosti tejto oravskej dediny pôsobí náš rodák Mgr. Peter Gaži, ktorého sme navštívili. Odslúžil pre nás omšu a potom sme spoločne s ním vystúpili na hrad. Bolo to veru dosť náročné zvládnuť 670 schodov, ale my valalický seniori sme sa nedali zahambiť. Napriek tomu, že už mnohí z nás na hrade boli, všetko sme obdivovali, hrad, kaplnku a prekrásnu prírodu. Nakoniec nás pán kaplán Peter vydatne pohostil. Cestou späť sme mali ďalšiu zastávku. Bola to jedinečná osada Vlkolinec - zapísaná do svetového dedičstvá UNESCO. Zaujali nás pôvodné drevenice, úzke uličky. 

Práca v Európe

eures

slovensko.sk

slovensko sk2

Valalické noviny

valalicke novinky

Formuláre

formular

Partnerské obce

dedina

Obecný úrad

Obec Valaliky
Poľná 8
044 13

logo