Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies. Vďaka ním vieme zaistiť ľahšie používanie našich stránok. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Klub seniorov

Search Our Site33 clenovia vyboruKlub seniorov Valaliky bol založený 28. decembra 2006. Počet členov na začiatku činnosti  bol 56. V roku 2018 má náš klub už 84 členov. Činnosť riadi výbor, ktorého členovia boli zvolení hneď pri 1. stretnutí. Pracujú v ňom Mgr. Mária Ondrušková, Jolana Takáčová, Eva Vyrostková, Marta Bakšiová, Zuzana Roková, Ján Domanič a Margita Papcúnová. Klub sídli v budove na Hlavnej ulici (za ZŠ Valaliky). Jeho členovia sa stretávajú raz mesačne. Činnosť je zameraná na vzdelávanie formou prednášok, tvorivé dielne, šport, návštevy divadelných predstavení, poznávacích zájazdov....

5

Čas Vianoc je tu. Členovia klubu si ho spríjemnili milým posedením pri vianočnom stromčeku. V kultúrnom dome vo Valalikoch sa stretli plní hrejivých slov a úsmevov. Veď nastáva čas pokoja a radosti. Ani tentoraz pán starosta neodmietol pozvanie. Poprial všetkým príjemné sviatky a zároveň zablahoželal jubilantkám Marte Bakšiovej a Márii Hudyovej. Vyslovil aj vďaku za veľkú pomoc na podujatí Valalická krojovaná paráda. Pri dobrej večeri, za ktorú sa všetci prítomní poďakovali Ferkovi Feketemu, jeho manželke Dominike a Beáte Molitorisovej, sa všetci rozhovorili s úprimným srdcom a láskavosťou.

1Polícia radí seniorom. Takýto názov nieslo priam priateľské posedenie členov klubu s kpt. Mgr. Danielou Šemegdovou. Oboznámila ich s najdôležitejšími podmienkami ako sa nestať obeťou podvodníkov, zlodejov a špekulantov. Prednášajúca nielen odborne, ale aj laicky trpezlivo vysvetľovala rôzne postupy obrany voči týmto nebezpečným ľuďom. Seniori sa  do tejto debaty aktívne zapájali. Na záver tohoto vydareného podujatia každý z účastníkov obdržal reflexné prvky.

text: Eva Výrostková, foto: Zuzana Roková

1 clenky klubu seniorov

Na tohtoročnom podujatí Valalická krojovaná paráda už tradične nesmeli chýbať ani členky klubu seniorov. Panie Alžbeta Matisová, Margita Papcúnová, Eva Mitrová, Jolana Takáčová, Mária Kmecová, Zlatky Naďová a Mária Molnárová sa rozhodli upiecť návštevníkom "na koštovku" tvarohové langoše, makovníky, orechovníky a kakaovníky. Vydarili sa. Určite by o ich lahodnej chuti mohli rozprávať tí, ktorí ich ochutnali.

text: Eva Výrostková

      3

Aktivita a túžba po poznaní kvitne v každom veku. Členovia Klubu seniorov si tentoraz nenechali újsť jesenné potulky po Košiciach s Milanom Kolcúnom. Krásne, slnečné počasie dotvorilo príjemnú prechádzku, na ktorú len tak skoro nezabudneme.

foto: Zuzana Roková

1   A zase oslavujú. Povedali by ste si pri pohľade na stoly s občerstvením. Áno. Aj. No bola to príležitosť pre členov klubu zasa sa stretnúť, porozprávať sa o všeličom. Veď, kedy je to možné? Iba vtedy, keď všetci sedia za jedným stolom. Nesmel chýbať ani pán starosta našej obce, ktorý si ozaj nájde chvíľku a zavíta medzi skôr narodených. Tentoraz blahoželal pani Márii Domaničovej a pánu Milanovi Naďovi k ich okrúhlym narodeninám. Pri každom stretnutí si seniori často robia "plány práce". Pani Jolana Takáčová oboznámila svojich priateľov s podujatiami, ktoré si mohli odsúhlasiť, alebo aj nie. Prišla totiž s návrhom absolvovať pešiu túru a aj jesenný výlet autobusom. Všetci prítomní sa zhodli na tom, že je ešte treba využiť pekné jesenné dni. Prajeme všetkým veľa zdravia, aby svoje plány uskutočnili.

Práca v Európe

eures

slovensko.sk

slovensko sk2

Valalické noviny

valalicke novinky

Formuláre

formular

Partnerské obce

dedina

Obecný úrad

Obec Valaliky
Poľná 8
044 13

logo