Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies. Vďaka ním vieme zaistiť ľahšie používanie našich stránok. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Klub seniorov

Search Our Site33 clenovia vyboruKlub seniorov Valaliky bol založený 28. decembra 2006. Počet členov na začiatku činnosti  bol 56. V roku 2018 má náš klub už 84 členov. Činnosť riadi výbor, ktorého členovia boli zvolení hneď pri 1. stretnutí. Pracujú v ňom Mgr. Mária Ondrušková, Jolana Takáčová, Eva Vyrostková, Marta Bakšiová, Zuzana Roková, Ján Domanič a Margita Papcúnová. Klub sídli v budove na Hlavnej ulici (za ZŠ Valaliky). Jeho členovia sa stretávajú raz mesačne. Činnosť je zameraná na vzdelávanie formou prednášok, tvorivé dielne, šport, návštevy divadelných predstavení, poznávacích zájazdov....

1Chceme sa s vami podeliť o našu radosť zo zájazdu. Cieľom našej cesty bola Banská Bystrica a Staré Hory. Aj keď mnohí z nás už boli pri pamätníku SNP,  radi sme si návštevu zopakovali, tentoraz aj s podrobným výkladom sprievodcu. Vypočuli sme si rozprávanie o neuveriteľných hrôzach II. svetovej vojny a SNP. S veľkou úctou sme si pozerali všetky exponáty z koncentračných táborov a z vtedajšieho života. 

18Keďže epidémia Covid 19 stále trvá, hoci už v miernejšej podobe, členovia Klubu seniorov sa pri dodržiavaní všetkých hygienických opatrení, stretli na futbalovom ihrisku. Na otvorenej terase pán Fekete nám všetkým, za pomoci niektorých senioriek, pripravil chutnú pečenú slaninku a klobásku. Toto posedenie bolo tak trochu slávnostnejšie.Mali sme dve jubilantky. Pani Monike Drotárovej a Pavle Kmecovej prišiel zablahoželať pán starosta Štefan Petrík. 

4

Na Fašiangy len veselo s  dobrou náladou. A veru. Tak tomu bolo aj v našom klube. Na stoloch rozvoniavali čeregy, šišky, typické fašiangové koláče. Smiechu nebolo konca, keď niektoré členky predviedli scénku, ktorá nemala chybu. Bolo to prekvapenie. Pripravili ju tajne. Monohí o tom ani netušili. Aj sme si povedali:"Keď chceš byť veselý, alebo chceš niekoho pobaviť, nepozeraj na vek". Veď nielen starosti a práca, ale aj smiech a radosť z každého stretnutia patria k nášmu životu.

2

Botanická záhrada v Košiciach aj tento rok usporiadala výstavu orchideí, na ktorej sa zúčastnili aj naši členovia. A boli očarení. Toľko druhov týchto kvetov pohromade nevideli. Hýrili rôznymi farbami. Pri pohľade na tú krásu si išli oči vyočiť. Hoci orchidea potrebuje oveľa väčšiu starostlivosť ako iné izbové kvety, mnohí sa rozhodli pre jej pestovanie.

6Na to, aby si členovia Klubu seniorov vo Valalikoch pozreli túto vzácnu historickú pamiatku, nemuseli cestovať až do Francúzska. Navštívili Vysoké Tatry, Hrebienok, kde sa každoročne stretávajú naši a zhraniční umelci v Ľadovom dóme, aby tu vytvárali rôzne umelecké diela.

Práca v Európe

eures

slovensko.sk

slovensko sk2

Valalické noviny

valalicke novinky

Formuláre

formular

Partnerské obce

dedina

logo