Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies. Vďaka ním vieme zaistiť ľahšie používanie našich stránok. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

O obci

Search Our Site

Obec Valaliky leží 10 km južne od Košíc. Z hľadiska počtu obyvateľov je druhou najväčšou obcou v okrese Košice-okolie. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1248. Miestne časti obce Buzice,Bernátovce, Všechsvätých a Košťany boli pôvodne samostatné obce, zlúčením ktorých v roku 1960 vznikla obec Valaliky.

Poloha obce je výhodná vzhľadom na blízkosť krajského mesta Košice. Z hľadiska dopravnej infraštruktúry je dobré dopravné spojenie s mestom či už osobnou motorovou, mestskou hromadnou, alebo autobusovou dopravou. V blízkej budúcnosti v súvislosti s výstavbou rýchlostnej komunikácie R2 bude možnosť napojenia sa na diaľnicu D1. Územný plán obce má rezervované plochy na rozvoj bytovej výstavby a podnikateľskej činnosti - priemyselný park. V obci sú vybudované všetky inžinierske siete vrátane optickej siete. Všetky tieto atribúty majú významný vplyv na zvyšovanie atraktivity obce najmä z hľadiska bývania.

Práca v Európe

eures

slovensko.sk

slovensko sk2

Valalické noviny

valalicke novinky

Formuláre

formular

Partnerské obce

dedina

logo