Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies. Vďaka ním vieme zaistiť ľahšie používanie našich stránok. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

HC Valaliky

Search Our Site

Vážení občania, prajem vám príjemné popoludnie vypočujte si aktuálne oznamy: 

Pozývame Vás na Roztancovaný folklórny sprievod, ktorý pôjde v nedeľu 20.septembra 2020 o  14.00 hod. od železničnej zastávky vo Valalikoch po KD Valaliky. V programe vystúpia folklórne skupiny Kadlubek a Kadlubček, ženská spevácka skupina Paradne nevesti, Dychová hudba Valaliky a ich hostia.O 15.00 hod. sa na dopravnom ihrisku za Zdravotným strediskom sa uskutoční slávnostné uvedenie  do života knihy Tisíc slov abovského nárečia - Nárečový slovník z obce Valaliky autora Ing. Milana Tótha. 

V týždni od 21. do 25. septembra 2020 budeme zbierať nadrozmerný spáliteľný odpad, čiže starý nábytok.koberce atď.  Domácnosť, ktorá má záujem o zber odpadu nahlási a dohodne si termín zberu na tel. č. 0903 721 158, 055 6999824 alebo osobne v prevádzkarni na Kostolnej ulici. V dohodnutom termíne vyložte odpad za svoju bránu, uviažte psa a odpad vám  odvezieme priamo z dvora. 

Pozývame vás na 28. ročník  Festivalu starého umenia a histórie Abova, v rámci ktorého sa v piatok 18.9.2020 uskutoční Čaj o piatej v kaštieli Forgáčovcov v Nižnej Kamenici. Príďte si vychutnať šálku dobrého čaju  v príjemnej atmosfére hudby a spevu. Kultúrny večer sa ukončí ohňovou šou. V nedeľu 20.9.2020 v románsko - gotickom kostole vo Svinici od 13.00 hod. na návštevníkov čakajú šermiari so svojou stredovekou dedinou, ochutnávkou dobových jedál, drevený kolotoč, kováč s vyhňou, pre deti sú pripravené hry i tvorivé dielne. Tento rok bude súčasťou festivalu aj ekumenická bohoslužba, ktorá sa začne o 14.00. Podujatie vyvrcholí o 15.00 koncertom vážnej dobovej hudby. 

Vstup na podujatia je voľný, za dodržania bezpečnostných nariadení v súvislosti s koronavírusom.

Podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.   

 

Práca v Európe

eures

slovensko.sk

slovensko sk2

Valalické noviny

valalicke novinky

Formuláre

formular

Partnerské obce

dedina

Obecný úrad

Obec Valaliky
Poľná 8
044 13

logo