Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies. Vďaka ním vieme zaistiť ľahšie používanie našich stránok. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Kolaudácia stavieb

Search Our Site

i 6143578

Sčítanie obyvateľov 2021 nepočká. Do 31. marca 2021 by sa mali sčítať formou samosčítania všetci obyvatelia vyplnením elektronického formulára za seba, za deti a blízkych príbuzných. Po tomto termíne sa obyvatelia nebudú môcť sčítať sami z pohodlia domova.  Elektronické sčítanie obyvateľov je počas tejto epidemiologickej situácie najbezpečnejšou formou sčítania. Preto pomôžte seniorom sčítať sa. 

  Asistované sčítanie je určené len pre obyvateľov bez internetu a počítačovej zručnosti, hlavne osamelých seniorov, ktorí nie sú spôsobilí sčítať sa sami, alebo s pomocou svojich blízkych, pričom o túto asistenciu budú musieť požiadať kontaktnú osobu na obci, alebo call centrum.  Presný termín asistovaného sčítania sa určí rozhodnutím predsedu ŠÚ SR, a bude trvať len 6 týždňov v dobe od 1. apríla do 31. októbra 2021. Dosiahnuť úplnosť sčítania je v záujme obce, keďže tieto údaje sú rozhodujúcimi pri prideľovaní podielových daní pre obec zo štátneho rozpočtu. Tieto prostriedky majú veľký význam pre chod a rozvoj obce. Sčítanie je povinné a v prípade nesčítania sa obec môže podľa zákona o sčítaní udeliť sankciu obyvateľovi až do výšky 250 eur.

Práca v Európe

eures

slovensko.sk

slovensko sk2

Valalické noviny

valalicke novinky

Formuláre

formular

Partnerské obce

dedina

logo